Chirurgie gastrică a mânecilor Ameliyatı Nasıl Uygulanır? 

Laparoskopik yöntemle yani kapalı olarak gerçekleștirilen Chirurgia gastrică a mânecilor ameliyatında, öncelikle midenin ince uzun bir tüp haline gelmesi sağlanır. Ardından midenin yaklaşık %80’lik bölümü kesilme işleminin akabinde çıkarılır. Bu sayede midenin besin ihtiyacı eskiye nazaran çok daha kısıtlı hale gelirken, aynı oranda iştahınızda da azalma yaşanır. Bununla birlikte vücudun insülin direnci de kırılır.

İșlem uygulanırken midenin giriș ve çıkıș bölümünün korunmasıyla sindirim sistemindeki devamlılıkta herhangi bir aksama yașanmaz. Bu nedenle mide küçältme ameliyatının riski son derece düșüktür.    

Hangi Yaș Grupları İçin Uygundur?

Chirurgia gastrică a mânecilor ameliyatı konusunda merak edilen konulardan bir tanesi de ameliyatın kimlere uygulanabileceği ve hangi yaș gruplarının bu ameliyata uygun olduğudur. Tup mide ameliyatı;

Chirurgia gastrică a mânecilor ameliyatının uygulandığı yaș aralığı 18-65 olmakla beraber ameliyata uygunluk için söz konusu kișinin, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen Vücut Kitle İndeksinin 35 de ve ükir sahip. Bu değerlere sahip 18 yaș altındaki kișilere ameliyatını uygulanabilmesi için hekim kararı ve ebeveyn onayı zaruridir. 65 yaș üstündeki bireyler için ise ameliyatın rekliliği ve kișinin sağlık durumu değerlendirilmeye alınır.

Tüp Mide Ameliyatının Ardından Nasıl Bir Süreç Yașanıyor? 

Özellikle ağrı konusuna değinecek olursak, kapalı ameliyat olarak nitelendirilen laparoskopik ameliyatlarda ciddi ağrılar yașanmamaktadır. Bunun asıl sebebi ise bu door ameliyatlarda karın kasları ve zarlarının kesilmemesidir. 

Chirurgia gastrică a mânecilor ameliyatı olduğunuz ilk gün gerginlik ve basınç hissi yașayabilirsiniz. Böyle bir durum meydana geldiği takdirde ağrı kesicilerle sorununuz ortadan kaldırılır. Ayrıca ilk günün akșamında yüräneye bașlayabilirsiniz.  

lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *