Chirurgie de la douille gastrique Ameliyatı Nasıl Uygulanır? 

Laparoskopik yöntemle yani kapalı olarak gerçekleştirilen Chirurgie de la douille gastrique ameliyatında, öncelikle midenin ince uzun bir tüp haline gelmesi sağlanır. Ardından midenin yaklaşık %80’lik bölümü kesilme işleminin akabinde çıkarılır. Bu sayede midenin besin ihtiyacı eskiye nazaran çok daha kısıtlı hale gelirken, aynı oranda iştahınızda da azalma yaşanır. Bununla birlikte vücudun insülin direnci de kırılır.

İşlem uygulanırken midenin giriş ve çıkış bölümünün korunmasıyla sindirim sistemindeki devamlılıkta herhangi bir aksama yaşanmaz. Bu nedenle mide küçältme ameliyatının riski son derece düşüktür.    

Hangi Yaş Grupları İçin Uygundur?

Chirurgie de la douille gastrique ameliyatı konusunda merak edilen konulardan bir tanesi de ameliyatın kimlere uygulanabileceği ve hangi yaş gruplarının bu ameliyata uygun olduğudur. Tüp mide ameliyatı;

Chirurgie de la douille gastrique ameliyatının uygulandığı yaş aralığı 18-65 olmakla beraber ameliyata uygunluk için söz konusu kişinin, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen Vücut Kitle İndeksinin de son 35. Bu değerlere sahip 18 yaş altındaki kişilere ameliyatını uygulanabilmesi için hekim kararı ve ebeveyn onayı zaruridir. 65 yaş üstündeki bireyler için ise ameliyatın rekliliği ve kişinin sağlık durumu değerlendirilmeye alınır.

Tüp Mide Ameliyatının Ardından Nasıl Bir Süreç Yaşanıyor? 

Özellikle ağrı konusuna değinecek olursak, kapalı ameliyat olarak nitelendirilen laparoskopik ameliyatlarda ciddi ağrılar yaşanmamaktadır. Bunun asıl sebebi ise bu door ameliyatlarda karın kasları ve zarlarının kesilmemesidir. 

Chirurgie de la douille gastrique ameliyatı olduğunuz ilk gün gerginlik ve basınç hissi yaşayabilirsiniz. Böyle bir durum meydana geldiği takdirde ağrı kesicilerle sorununuz ortadan kaldırılır. Ayrıca ilk günün akşamında yüräneye başlayabilirsiniz.  

Laisser un commentaire

Votre adresse email ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont marqués *