جراحة تكميم المعدة Ameliyatı Nasıl Uygulanır؟ 

Laparoskopik yöntemle yani kapalı olarak gerçekleştirilen جراحة تكميم المعدة ameliyatında, öncelikle midenin ince uzun bir tüp haline gelmesi sağlanır. Ardından midenin yaklaşık %80’lik bölümü kesilme işleminin akabinde çıkarılır. Bu sayede midenin besin ihtiyacı eskiye nazaran çok daha kısıtlı hale gelirken, aynı oranda iştahınızda da azalma yaşanır. Bununla birlikte vücudun insülin direnci de kırılır.

İşlem uygulanırken midenin giriş ve çıkış bölümünün korunmasıyla sindirim sistemindeki devamlılıkta herhangi bir aksama yaşanmaz. Bu nedenle mide küçältme ameliyatının riski son derece düşüktür.    

Hangi Yaş Grupları İçin Uygundur؟

جراحة تكميم المعدة ameliyatı konusunda merak edilen konulardan bir tanesi de ameliyatın kimlere uygulanabileceği ve hangi yaş gruplarının bu ameliyata uygun olduğudur. Tup mide ameliyatı؛

جراحة تكميم المعدة ameliyatının uygulandığı yaş aralığı 18-65 olmakla beraber ameliyata uygunluk için söz konusu kişinin، Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen Vücut Kitle. Bu değerlere sahip 18 yaş altındaki kişilere ameliyatını uygulanabilmesi için hekim kararı ve ebeveyn onayı zaruridir. 65 yaş üstündeki bireyler için ise ameliyatın rekliliği ve kişinin sağlık durumu değerlendirilmeye alınır.

Tüp Mide Ameliyatının Ardından Nasıl Bir Süreç Yaşanıyor؟ 

Özellikle ağrı konusuna değinecek olursak، kapalı ameliyat olarak nitelendirilen laparoskopik ameliyatlarda ciddi ağrılar yaşanmamaktadır. Bunun asıl sebebi ise bu door ameliyatlarda karın kasları ve zarlarının kesilmemesidir. 

جراحة تكميم المعدة ameliyatı olduğunuz ilk gün gerginlik ve basınç hissi yaşayabilirsiniz. Böyle bir durum meydana geldiği takdirde ağrı kesicilerle sorununuz ortadan kaldırılır. Ayrıca ilk günün akşamında yüräneye başlayabilirsiniz.  

اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *